Yeni Nesil Tarayıcı “Opera Neon” İncelemesi

Opera Neon tamamen Opera’nın yepyeni bir internet tarayıcısı deneyimi yaşatmak için sunduğu yeni bir tarayıcı. İnternet üzerinde gezerken birkaç sitede incelemesini gördüm. Bende Opera Neon tarayıcısını yükledikten sonra deneyim kazanıp blogumda yer vermeye karar verdim.

Opera Neon nasıl yüklenir?

Normal bir internet tarayıcısını yüklemekten bir farkı yok diyebilirim. Opera Neon’un tek farkı tamamen farklı bir arayüze sahip olması. Sizde hemen indirerek test etmek isterseniz buradan Opera Neon indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Üzgünüm ki Türkçe dil desteği şuanda Opera Neon için mevcut değil.

Opera Neon İlk Bakış

İnternette gördüğüm kadarıyla inanmadığım fakat kullandıkça gerçekten kaliteli ve tamamen pratik bir kullanıma sahip olduğunu farkettim. Öncelikle sürekli olarak kullandığımız tarayıcılar gibi sekmeler üst bölümde sıralanmamış. Sağ tarafta sıralanan yuvarlak ve animasyonlu sekmeler gerçekten muhteşem bir deneyim sunuyor. Ayrıca sekmeleri yan yana koyma imkanınız var. Bunları tamamen Opera Neon üzerinden yapmanız ise gerçekten kaliteli bir tarayıcı olduğunu kanıtlıyor.

Opera Neon Artıları

  • Kesinlikle yenilikçi bir tasarıma sahip, standarttan çıkmak her zaman iyidir.
  • Hızından kesinlikle bir şey kaybetmemiş. Standart Opera’yla birebir deneyim sunuyor neredeyse.
  • Sekmeleri kendi içerisinde bölebilmeniz ise hızlı işlem yapabilmenize olanak sağlıyor.
  • Kendi eklentisi olarak gelen ekran görüntüsü alma aracı sayesinde beğendiğiniz bölümlerin ekran görüntüsünü kolayca alabiliyorsunuz.
  • Müzik ve videoları arka planda çalmak için eklenti kendi üzerinde geliyor.

Opera Neon Eksileri

  • Öncelikle alışmasının zor olduğunu söylemeliyim. Opera Neon kullanmaya karar verdiyseniz bir süre sekmeler arası geçişlerde sorun yaşayabilirsiniz.
  • Sekmelerin fazla alan kaplaması çalışma alanınızı daraltabiliyor. Fakat geniş ekranlarda muhteşem bir deneyim sunacağından eminim.

Son olarak farklı ve yenilikçi tasarımlara ön yargılı olmamak ve onları test etmenin her zaman yarar sağlayacağını belirtmek isterim. Ben sürekli olarak kullanmayı düşünmüyorum fakat canım sıkıldığında kullanmak için ideal bir internet tarayıcısı.

 

16 Ekim 1995 yılında Tekirdağ’da doğdum. Hayatımın ilk 19 yılını İstanbul yavrusu Çorlu ilçesinde geçirmem gerçekten sosyal bir insan olmam için büyük etken oldu. Genel olarak araştırıp kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. Aynı şekilde hizmet verdiğim müşterilerime de verdiğim değeri elimden geldiğince göstermeye çalışıyorum.
Paylaşarak bana destek olabilirsiniz!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

“Yeni Nesil Tarayıcı “Opera Neon” İncelemesi” üzerine 1 yorum.

Bir Cevap Yazın